top of page

Jaki jest zasięg roweru Buzzy?

Zasięg roweru zależy przede wszystkim od akumulatora zastosowanego w rowerze. Wszystkie wersje rowerka BUZZY posiadają akumulator 36Vi 48V o różnej pojemności. Zakładając akumulator 17,4Ah i napięcie 48V mamy do dyspozycji 835Wh, co pozwoli na zasięg 80-80 km. W przypadku  akumulatora o napięciu 36V o pojemności 15Ah dostępne jest 540Wh. Zasięg z takim akumulatorem będzie przy zużyciu mocy 250W nawet do 100-120km

Czy mogę legalnie poruszać się rowerem BUZZY po drogach publicznych?

Rowery BUZZY nadają się do jazdy po drogach publicznych i ścieżkach rowerowych w całej Europie. Rower BUZZY należy do kategorii PEDELEC i jest zasilany napięciem 36V o mocy znamionowej nie przekraczającej 250W. Maksymalna prędkość roweru ze wspomaganiem jest ograniczona do 25 km/h. W wersji FUN EDITION istnieje możliwość wykonania pakietu 16s7p o napięciu do 60V / 45A z silnikiem o mocy nawet 1500W, należy jednak pamiętać, że taki akumulator i silnik nie są dopuszczone do stosowania w rowerach elektrycznych ze wspomaganiem elektrycznym - Norma Europejska (EPAC) i korzystanie z takiego pojazdu na drogach publicznych odbywa się na własne ryzyko. Do korzystania z roweru BUZZY w wersji  250W nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia ani rejestracja takiego pojazdu, jednak bez wątpienia zalecamy stosowanie kasku do każdego modelu. Posiadanie manetki gazu w rowerach elektrycznych do 250W jest również niedozwolone w UE.

Jaka jest różnica między czujnikiem wspomagania PAS a manetką przepustnicy?

Czujnik wspomagania jazdy, czyli PAS (Pedal Assistance System), jest niezbędnym elementem rowerów elektrycznych w krajach europejskich. Ten czujnik umożliwia automatyczną aktywację wspomagania silnika podczas pedałowania. Przepustnica kciuka jest umieszczona na kierownicy roweru i połączona z kontrolerem. Za pomocą manetki możemy poruszać rowerem lub poruszać nim bez pedałowania. Dźwignia w UE dla rowerów sklasyfikowanych jako Pedelec do 250W nie jest dopuszczona do użytku.

Kategorie pojazdów elektrycznych według EPAC.

• Pedelec – prędkość do 25 km/h, moc silnika do 250W – nie jest uwzględniany w klasyfikacjach, traktowany jest jak zwykły rower;
• Pedelec – prędkość do 25 km/h, moc silnika do 1000W – kategoria L1e-A – rower o mocnym napędzie;
• Pedelec – prędkość do 45 Km/h, moc silnika do 4000W – kategoria L1e-B – motorower/motorower;
• E-bike - prędkość do 25 km/h, moc silnika do 1000W - kategoria L1e-A - rower o mocnym napędzie;
• E-bike - prędkość do 45 Km/h, moc silnika do 4000W - kategoria L1e-B - motorower / motorower.

Jaki jest czas oczekiwania na rower BUZZY?

Rower elektryczny BUZZY jest obecnie dostępny tylko w przedsprzedaży. Czas oczekiwania jest aktualizowany na bieżąco, jednak nie może być krótszy niż 30 dni. Wyślij do nas zapytanie o kontakt w sprawie aktualnego terminu.

Jaka jest gwarancja na rower BUZZY?

Firma udziela dwuletniej gwarancji na rower BUZZY na wszystkie elementy elektroniczne i mechaniczne. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z błędów w technice jazdy, skoków czy akrobacji, a także uszkodzeń wynikających ze zmian konstrukcyjnych, przeróbek i przeróbek roweru, a także uszkodzeń mechanicznych lakierów, elementów stałego użytkowania takich jak: łańcuch, paska, opony, klocków hamulcowych itp. zobowiązany jest zgłosić wadę w ciągu 7 dni od jej wystąpienia na adres e-mail info@efoldbike.pl. Używanie wadliwego produktu może prowadzić do dalszych uszkodzeń i niesie ryzyko wypadku, obrażeń ciała. Do rozpoczęcia procedury gwarancyjnej potrzebny jest dowód zakupu oraz karta gwarancyjna. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego nadal będziesz mógł korzystać z naszego wsparcia technicznego. Będziemy do Twojej dyspozycji, zawsze będziesz mógł się z nami skontaktować.

Jak ładować rower i jaka jest żywotność baterii?

Baterie zastosowane w modelu BUZZY zostały wyprodukowane przez znanego producenta Green Cell. Ich jakość i niezawodność potwierdzają tysiące użytkowników na całym świecie. Do każdego akumulatora dołączona jest dedykowana ładowarka, dlatego ważne jest, aby nie korzystać z innych źródeł ładowania. Akumulator jest szczelny, a ogniwa są wysokiej jakości. Inteligentny system BMS stale monitoruje pracę akumulatora, co zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo podczas ładowania oraz ochronę przed m.in. głębokim rozładowaniem, przeładowaniem czy przegrzaniem akumulatora. Nie ma potrzeby ładowania baterii po każdym przejeździe. Pamiętaj jednak, że przed dłuższym okresem nieużywania baterii zaleca się doładowanie baterii do około 80%. Akumulator należy przechowywać w temperaturze dodatniej. Baterie wytrzymują 500-900 ładowań bez znacznej utraty pojemności, co przekłada się na około 3-4 lata użytkowania. Po tym okresie pojemność baterii może się stopniowo zmniejszać. Spadek pojemności objawi się głównie skróceniem zasięgu, a nie mocy roweru.

Jak konserwować i serwisować rower elektryczny?

Konserwacja i serwis podstawowych elementów mechanicznych roweru elektrycznego odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku klasycznych. Elementy elektryczne roweru nie wymagają konserwacji. Należy jednak pamiętać, że jest to rower elektryczny i zwracać większą uwagę na warunki pogodowe w jakich go zostawiamy, systematycznie go ładować (nawet jeśli rower nie jest używany przez dłuższy czas). Nigdy nie używaj myjki ciśnieniowej do mycia roweru, tylko wilgotnej szmatki. Po umyciu dokładnie wysusz. Rower BUZZY w wersji z napędem paskowym nie wymaga konserwacji elementów napędu, w przypadku łańcucha należy regularnie wykonywać jego konserwację, zwłaszcza zimą.

bottom of page